اخبار

در اجلاس وحدت اسلامی و انسجام ملی

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رشد و تعالی اسلام در گرو وحدت و انسجام مسلمانان است. تصریح کرد: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان ‌اجازه سوءاستفاده به دشمنان را نمی‌دهند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی شب گذشته در همایش وحدت اسلامی و انسجام ملی که با حضور اندیشمندان تشیع و تسنن در تالار علامه حلی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد، با مهم برشمردن اهمیت وحدت در بین مسلمانان افزود: باید اشتراکات و اصول را برجسته کرده و از مسائل تفرقه‌انگیز دوری کنیم.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه امروز در ایران اسلامی اقوام مختلف در کمال دوستی و مؤدت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، ادامه داد: نوع تعامل جمهوری اسلامی ایران با اقوام و مذاهب مختلف به گونه‌ای بوده‌ که مشارکت همگان را در حفظ نظام شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان شیعه و سنی با وحدت کامل در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، بیان کرد: در شهر و دیارمان‌ شیعه و سنی با همدلی و تعامل در کنار یکدیگر زندگی کرده و اجازه سوءاستفاده به دشمنان را نمی‌دهند.
 
سلیمانی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان به قدری خون شیعه‌ و سنی در‌هم آمیخته شده که کوچک‌ترین شهید در زمان جنگ از نظر سن از عزیزان اهل سنت بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان مردم اهل سنت را مردمی عاشق نظام، ولایت و کشور دانست و افزود: عزیزان اهل سنت برای حفظ انقلاب و آرمان مقام معظم رهبری تا پای جان ایستادگی می‌کنند.
امام جمعه زاهدان اضافه کرد: همان‌طور که اطلاع دارید چندی پیش یکی از عزیزان اهل سنت در دفاع از حرم حضرت زینت (س) به شهادت رسید که این اوج وحدت را می‌رساند.
سلیمانی بار دیگر با برشمردن اهمیت وحدت در سیستان و بلوچستان با توجه به وضعیت منطقه ادامه داد: در این منطقه همایش‌های وحدت‌آفرین بی‌شمار برگزار شده و دستاوردهای بسیار خوبی هم به دنبال داشته است.
وی با توجه به شمار دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان و تنوع دانشجویی گفت: دانشگاه‌های استان نیز در راستای تحکیم وحدت شیعه و سنی و اقوام مختلف در این منطقه خوب عمل کرده‌اند.
به گزارش آنا، در این همایش از منادیان تحکیم وحدت در استان قدردانی شد

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه

  • تلفن مستقیم:05431135555

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.